Római légiós tábor (6. osztályosoknak)

“6. osztályunk a légiósok tábori életét élhette át 5 napon keresztül Diósjenőn, – a Boróka-házban Szentes Ferenc vezetésével – hogy megvívják a barbárok elleni nagy csatájukat. A Marcus Aurelius Római Légiós Táborban kötött napirendben teltek a napok, melynek része a római isteneknek bemutatott szertartás volt. Az étkezés a római hagyományoknak megfelelő volt, sok kását, zöldséget ettek a gyerekek – eredeti római kori szakácskönyv alapján. A gyerekek a légiós életet sajátítják el, aminek része az alakzatban való mozgásmódok elsajátítása, a vezényszóra való egységes mozgásmódok kialakítása. Itt megtanulták a lépéseket, fordulásokat, rendes és harci mozgásokat. A vezénylési nyelv eredeti latin nyelvű és formátumú volt. A diákok megtanulták a speciális manipulus harci alakzatokat (pl. teknősbéka), a sorváltásokat és az alapvető harci taktikai elemeket. Menet közben áttekintették az ókori harci taktika fejlődését a görög phalanx-tól Nagy Sándor taktikáin át a római manipulus-ig. Egyéni és csoportos küzdelmek is voltak, úgymint pajzscsata, lándzsavívás és zoknibomba csata. A hetet lezáró végső harc egy zokni- és pajzscsata volt a szülőkkel, ahol a gyerekek fényes győzelmet arattak.”Napraforgó Waldorf ÁltalánosIskola,Debrecen
Utolsó nap összecsapnak a (German) Markomannok és a Római Légiósok. Ezúttal a LEG. II. ADI. VI. cohors Váci legionáriusai vívták ki a végső győzelmet.
https://www.youtube.com/watch?v=41LB014acTg&t=5s
Köszönjük Mea Baráth-nak a képeket és Tóth Gábornak a kisfilmet!
https://www.legiostabor.hu/bemutatkozas.html
hu_HUHungarian